Գործարկվել է ArCa համակարգի նոր կայքն ու հավելվածը
«Արմենիան Քարդ»-ը վերջապես օգտատերերին ներկացրեց թարմացված կայքն ու Android/iOS բջջային հավելվածները: ArCa համակարգում հնարավոր է միանգամից կցել մի քանի բանկային քարտեր և դրանցով վճարել ինչպես կոմունալ վճարները (մարզերն ու Արցախը ներառյալ), այնպես էլ ՃՈ տուգանքները, գույքահարկը և ավտոկայանատեղին:
Քարտից քարտ փոխանցումները նույնպես առկա են այս համակարգում:
Նոր ArCa համակարգը փորձելու համար պետք է բացել https://cabinet.arca.am էջը: Այնուհետև անհրաժեշտ է գրանցվել էլեկտրոնային փոստով և կցել բանկային քարտը կամ քարտերը: Նոր ArCa-ն հին համակարգից ավտոմատ տեղափոխում է պահպանված խմբերը:
Նոր ArCa համակարգում հնարավոր է նաև ստեղծել ավտոմատացված պարբերական վճարումները (օր. կոմունալ վճարումները): Հնարավորություն կա նաև հետևել կուտակային կենսաթոշակային համակարգի վճարումներին (այլ ծառայություններ բաժնում):
Ինչպես արդեն նշեցի, Arca-ն ներկայացրեց նաև Android և iOS բջջային հավելվածները, որոնք էլ ավելի են հեշտացնում վճարումներ կատարելու գործընթացը:
Հավելվածներում կարող եք նաև քարտեզի վրա տեսնել մոտակա բանկոմատները: Հնարավորություն կա մուտք գործել հավելված մատնահետքի միջոցով: